Trabzon Hurması (Rojo Brillant) 1 kg
Trabzon Hurması (Rojo Brillant) 1 kg

Trabzon Hurması (Rojo Brillant) 1 kg (100.00880)

Rojo Brillant Cinsi

 

"Trabzon Hurması'' Rojo Brillant

 

Sezonun en güzel meyvelerinden biri! Cennet hurması olarak da bilinen "Trabzon Hurması" Rojo Brillant.

Rojo Brillant, Fuyu cinsine göre daha büyüktür, şekli ovaldir ve çok daha tatlıdır. Aroması farklıdır. Elma gibi sert şekilde yenebilir. Dilerseniz bir kaç elma ile oda sıcaklığında yumuşatarak da yiyebilirsiniz.

Sağlık açısından tam bir şifa kaynağı olan bu meyveyi salatalarınızda, keklerinizde ve bir çok leziz tarifte de kullanabilirsiniz. İçerdiği antioksidanlar ve vitaminler sayesinde bir çok hastalığa iyi gelmektedir.

 

Trabzon hurması üzerindeki siyah lekeler çürük değil kara lekedir. Beykoz Cumhuriyetköy bu yıl çok fazla çiğ oluşuma mağruz kaldığı için insan sağlığına zararı olmayan bu hurmaları gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Karaleke sabah erken saatlerde bitki üzerindeki oluşmuş çiğ tanelerinin üzerine gelen güneş ışınlarından kaynaklanmaktadır, bitki için biyolojik bir hastalıktır.

Tranbzon hurmalarımızı iyi tarım uygulamarına göre ve ilaç kalıntısız sağlıklı şekilde üretiyoruz.

Bu lekeli hurmaları dilesek ilaç ata ata sağlıksız hale getirip, sizlere pürüzlü ama sağlıksız meyveler yedirebilirdik. Bunu tercih etmiyor ve lekeli ama sağlıklı hurmalarımızı sizlere sunuyoruz.

 

 

 

Not: Sert olan hurmaları oda sıcaklığında elma dolu bir kabın içinde bekleterek yumuşatabilirsiniz. Sert yemeyiniz, yumuşamasını bekleyiniz.

 

FAYDALARI  

Misbahçem'den sofranıza geleb Trabzon Hurması. Cennet meyvesi veya Kocayemiş olarak da bilinir, olgunlaştıkça tatlılaşır. A ve C vitamini, protein, karbonhidrat, potasyum, kalsiyum ve fosfor açısından zengindir. Kalp, damar ve sindirim sistemi hastalıklarına iyi gelir, bağışıklığı güçlendirir. Kolestrol ve tansiyonu düşürücü özelliği vardır. İçeriğindeki demir sayesinde kansızlığa karşı kullanılır.     

  İSTANBUL İÇİN 

  GÜN İÇİ TESLİMAT!  

Hafta İçi Her Gün

Sabah saat 11:00'a kadar verdiğiniz siparişleri,

gün içi teslimat ile taptaze adresinize ulaştırıyoruz!

 

 

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.