Organik Koruk Ekşisi 250 ml 36 tl (YRLM14)

Organik Koruk Ekşisi

  Organik Koruk Ekşisi
 

Henüz olgunlaşmamış, ekşi, ham üzüme koruk üzüm adı verilir. Koruk üzümü suyundan ekşisi yapılarak yemeklerde kullanılır ve çok faydalıdır. Koruk suyu ekşisi hazmı kolaylaştırır, mideyi rahatlatır, vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasına yardımcıdır. Toplanan, sapları ayıklanan ve temizlenen organik üzüm korukları taş dibeklerde ezilerek suyu sıkılır ve elde edilen tortulu su süzgeçten geçirilir. Yemeklerde kullanılmak üzere tuz eklenerek kaynatılır, dinlendirildikten sonra süzülür ve kışlık saklamak üzere şişelenir. Salatalara, kısır, bamya, pırasa, yaprak sarma ve dolma gibi yemeklere özel bir lezzet katar.

 

Ayrıca taze sıkılmış koruk suyunun içine şeker ve su eklenerek çok ferahlatıcı bir yaz içeceği yapabilirsiniz.

 1kg koruk üzümü, 250 gr toz şeker, 6 bardak su

 

 

Tanelerini ayırıp ezdiğiniz korukları süzgeçten geçirerek suyunu alın. Şekeri katıp karıştırın. Suyu ekleyip tekrar karıştırın ve bir tülbentten geçirip süzün. İçerken buz eklenmesi tavsiye edilir.

 

  

 

Siz sipariş verdiğinizde dalından özenle topladığımız taptaze sebze, meyveleriniz ve sağlıklı ürünleriniz 24 saat içerisinde özel ambalajlarında zedelenmeden kargoya teslim edilir.


Hafta içi Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe saat 11:00'a kadar olan siparişleriniz aynı gün içerisinde, bu tarihten sonraki siparişleriniz ise sonraki Pazartesi kargoya teslim edilir.

 

Perşembe günleri dahil olmak üzere saat 11:00'a kadar olan tüm siparişlerinizi o gün içerisinde; 11:00 'dan sonraki siparişlerinizi 

ertesi gün kargoya veriyoruz. Kargo şirketleri Cumartesi günleri yarım 

gün çalıştığından dolayı Perşembe 11:00'dan sonra; Cuma, Cumartesi ve Pazar verdiğiniz siparişleri ise Pazartesi günü kargoya veriyoruz

Siparişini Cumartesi öğle saatine kadar 

kargodan kendi almak isteyen müşterilerimizin bizi bilgilendirmesi yeterlidir. Bu durumda siparişinizi Cumartesi

 

 teslim alabileceğiniz şekilde kargoya teslim edebiliriz. Teşekkürler :)


* Hava şartlarına bağlı olarak teslim süresi değişiklik gösterebilir.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.