Madalı%100 Keçi Süzme Yoğurt 400g Cam Kavanoz
Madalı%100 Keçi Süzme Yoğurt 400g Cam Kavanoz

Madalı%100 Keçi Süzme Yoğurt 400g Cam Kavanoz (100.01090)

"Sadece İstanbul İçi Gönderimi"

%100 Keçi Süzme Yoğurt 

Madalı %100 Keçi Süzme Yoğurt 400 gr Cam Kavanoz 

 

 Nohut Mayalı

 

Temel özellikler:
Nohut mayasıyla mayalanan %100 Keçi Süzme Yoğurdumuz, eski yoğurtların tadını aratmayacak ! Neden nohut mayası derseniz; ilk elde edilen yoğurt da nohutla mayalanmıştır. Neden sadece süzme var derseniz de biz yoğurdumuzun içerisine herhangi bir katkı maddesi, koruyucu veya yoğurt kültürü koymayıp sadece süt ve maya ile elde ettiğimizden yoğurdumuz keçi sütünün yapısı gereği ayran kıvamında oluyor. Tam da bu sebeple bozulmayı minimuma indirmek için sizlere süzerek gönderiyoruz. Not: Siz su ekleyerek de tüketebilirsiniz :)

Tüketim önerisi nedir?
Madalı Süzme Yoğurdu'nu dilerseniz ekmeklerin üzerine sürerek kanapelerinize taban yapabilirsiniz, dilerseniz sulandırıp yemeklerinizin üzerinde kullanabilir, birçok annenin doğallığından ve tuz içermemesinden ötürü tercih ettiği gibi çocuklarınıza rahatça üzerine reçel ya da bak koyarak tüketebilirsiniz.

Ürün nasıl saklanmalı?
Ürünlerimizi yaparken sütün yağını almamaktayız ve bu sebeple 2 adet koruyucumuz mevcut. Birincisi bahsi geçen yağ, ikincisi ise tuz. Bu sebeple ürünler satin alındıktan sonra uzun süreler dışarıda bırakılmamalıdır. Ürünlerimizin hepsi buzdolabında +4 derecede saklanmalıdır. Ürünümüzün SKT'si 1 doğrussaklama koşullarında 1 aydır. 

Madalı'nın Hikayesi:
Çiftliğimiz, Beyşehir Gölü üzerinde yaşam olan tek ada, Mada Adası’ndan adını almaktadır. Ada aynı zamanda ülkemizde tatlı su üzerinde tek yaşam olan ada olarak da öne çıkmaktadır.

 

Tamamen kendi hayvanlarımızdan aldığımız sütü işlediğimiz mandıramızda kendi yemeyeceğimiz hiçbir ürünü üretmeyeceğiz fikriyle yola çıktık. Bu doğrultuda da tamamen doğal mayalarla, katkısız, koruyucusuz, kültürsüz, gıda boyası kullanmadan da artisan lezzetler üretilebileceğini hem öze hem de doğaya dönüşün lezzetli olabileceğini göstermek istedik.

Ürün yılın hangi zamanları üretiliyor?
Üretimimiz 12 ay aralıksız olmakla birlikte Aralık-Mart ayları arasında hayvanlarımızın doğalgebelik ve doğum dönemleri olduğundan mandıramızda işledğimiz süt miktarımız düşmektedir.

 

 

 

 

Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.