TESLİMAT BİLGİSİ

İstanbul içi; hafta içi her gün 17:00'a kadar verdiğiniz siparişlerinizi ertesi gün teslim etmekteyiz.
 

Madalı Keçi Beyaz Peynir 250 gr

Fiyat : ₺53,00(KDV Dahil)

Madalı %100 Keçi Beyaz Peynir 

 

%100 KEÇİ SÜTÜNDEN TAM YAĞLI OLGUNLAŞTIRILMIŞ KEÇİ BEYAZ PEYNİRİ

Temel özellikler:
Artık akıllara beyaz peynir denildiğinde aslında Ezine Peyniri’nin geldiği bir durumu yaşarken neden biz Beyaz Peynir’i üretmiyoruz dedik. Şirden mayalı, katkı ve koruyucu içermeyen ama aynı zamanda ezine kültürü de kullanmadan çok lezzetli Beyaz Peynir yapılabileceğini herkese hatırlatmak istedik.

Tüketim önerisi nedir?
Madalı Beyaz Peynir’imizi daha çok kahvaltılarda günlük tüketimde tavsiye etmekteyiz. Bunun dışında Feta gibi küp küp şekilde doğranıp salata üzerine de konularak servis edilebilir.

Ürün nasıl saklanmalı?
Ürünlerimizi yaparken sütün yağını almamaktayız ve bu sebeple 2 adet koruyucumuz mevcut. Birincisi bahsi geçen yağ, ikincisi ise tuz. Bu sebeple ürünler satin alındıktan sonra uzun süreler dışarıda bırakılmamalıdır. Ürünlerimizin hepsi buzdolabında +4 derecede saklanmalıdır.

Hikayemiz:
Çiftliğimiz, Beyşehir Gölü üzerinde yaşam olan tek ada, Mada Adası’ndan adını almaktadır. Ada aynı zamanda ülkemizde tatlı su üzerinde tek yaşam olan ada olarak da öne çıkmaktadır.

 

 

 

Tamamen kendi hayvanlarımızdan aldığımız sütü işlediğimiz mandıramızda kendi yemeyeceğimiz hiçbir ürünü üretmeyeceğiz fikriyle yola çıktık. Bu doğrultuda da tamamen doğal mayalarla, katkısız, koruyucusuz, kültürsüz, gıda boyası kullanmadan da artisan lezzetler üretilebileceğini hem öze hem de doğaya dönüşün lezzetli olabileceğini göstermek istedik.

Ürün yılın hangi zamanları üretiliyor?
Üretimimiz 12 ay aralıksız olmakla birlikte Aralık-Mart ayları arasında hayvanlarımızın doğalgebelik ve doğum dönemleri olduğundan mandıramızda işledğimiz süt miktarımız düşmektedir.

 

 

 

 

Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.