TESLİMAT BİLGİSİ

İstanbul içi hafta içi her gün 12:00'a kadar verdiğiniz siparişlerinizi ertesi gün teslim etmekteyiz.

Cuma günü saat 12:00'dan sonraki siparişleriniz Pazartesi hazırlanır ve Salı günü, teslim edilir. 
 

Hindistan Cevizi 1 adet

Fiyat : ₺34,95(KDV Dahil)

Geçmişi 15 milyon yıl öncesine kadar dayanan Hindistan cevizi meyvesi orjini bilinmese de Güney Amerika ve Güney Asya kökenli olduğu düşünülen bir meyvedir.  Yaşken yeşil bir kabukla kaplı olan Hindistan cevizi kurudukça kahverengi bir kabukla kaplanır.

Kabuğu kırılıp içine ulaşıldığında ilk olarak çok besleyici ama kalori değeri düşük olan Hindistan cevizi suyuna ulaşılır. Bu su Hindistan cevizi sütü ile karıştırılmamalıdır. Süt Hindistan cevizinin etli kısmı ezilerek elde edilir. Suyu boşaltıldıktan sonra oldukça tatlı ve lezzetli olan etli kısıma ulaşılır. Bu beyaz renkli etli kısım yenilebilir.

Verita Hindistan cevizi   yılın 12 ayı boyunca Fildişi ve Sri Lanka'dan ülkemize getirilmektedir.

 

Saklama Koşulları ve Kullanımı

Verita Hindistan cevizi kırılmadan saklanması durumunda oda sıcaklığında 4 ay saklanabilir. Rendelenmiş haldeki Hindistan cevizi hava almayacak şekilde buzdolabında 4 gün kadar, derin dondurucu da ise 6 aya kadar saklanabilir.

Bunları Biliyor muydunuz?

Suyunu boşalttığınız Hindistan cevizini kabuğunu kırmadan önce, 180 derecede ısıtılmış bir fırında kısa bir süre bekletirseniz kabuğun etli kısımdan ayrılması kolaylaşır.

 

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.