Bilya Kekik 10 gr 12,60 tl
Bilya Kekik 10 gr 12,60 tl
Bilya Kekik 10 gr 12,60 tl

Bilya Kekik 10 gr 12,60 tl (HYFNBLYKK33)

Fiyat : ₺12,60(KDV Dahil)

Bilya Kekik

:

 

Bilya Kekik


Kekiğin Faydaları Nelerdir?

 

Kekik, eski çağlardan beri ilaç ve baharat bitkisi olarak kullanılır. Günümüzde de antiseptik etkisinden faydalanmak maksadıyla çeşitli şuruplara katıldığı bilinmektedir. Antiseptik, yatıştırıcı, gaz söktürücü, balgam söktürücü, kramp çözücü özellikleri bulunur.

 

Özellikle Gıdalarda bozulmaya ve gıda zehirlenmelerine yol açan bakteriler üzerindeki antibakteriyel etkileri nedeniyle son yıllarda en çok rağbet gören bir baharat bitkisidir.

 

Kekik Nasıl Kullanılır?

 

Kekiğin kalitesi dilde bıraktığı uyuşma hissi ile ölçülür. Et için özellikle Hayfene Bilya Kekik tavsiye edilir. Nitekim yaprak kekiğin ısıya toleransı daha düşüktür. Limon ve zeytin yağlılarda kullanılması aroması açısından tavsiye edilir. Akdeniz mutfağında kullanımı yaygındır.

 

Et yemeklerinde, kırmızı renkli soslarda, tavuk ve balık yemeklerinde sıklıkla kullanılır. Kaynar suda demlenerek çay gibi içilir. Ezme başta olmak üzere birçok mezede ve salatalarda da kullanılır. Zeytinyağı ve zeytin ile çok uyumludur.

 

 

  

 

Siz sipariş verdiğinizde dalından özenle topladığımız taptaze sebze, meyveleriniz ve sağlıklı ürünleriniz 24 saat içerisinde özel ambalajlarında zedelenmeden kargoya teslim edilir.


Hafta içi Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe saat 11:00'a kadar olan siparişleriniz aynı gün içerisinde, bu tarihten sonraki siparişleriniz ise sonraki Pazartesi kargoya teslim edilir.

 

Perşembe günleri dahil olmak üzere saat 11:00'a kadar olan tüm siparişlerinizi o gün içerisinde; 11:00 'dan sonraki siparişlerinizi 

ertesi gün kargoya veriyoruz. Kargo şirketleri Cumartesi günleri yarım 

gün çalıştığından dolayı Perşembe 11:00'dan sonra; Cuma, Cumartesi ve Pazar verdiğiniz siparişleri ise Pazartesi günü kargoya veriyoruz

Siparişini Cumartesi öğle saatine kadar 

kargodan kendi almak isteyen müşterilerimizin bizi bilgilendirmesi yeterlidir. Bu durumda siparişinizi Cumartesi

 teslim alabileceğiniz şekilde kargoya teslim edebiliriz. Teşekkürler :)


* Hava şartlarına bağlı olarak teslim süresi değişiklik gösterebilir.

 

 

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.