Avokado 1 adet
Avokado 1 adet

Avokado 1 adet (100.00907)

Fiyat : 17,95 TL(KDV Dahil)

Yemeye Hazır Avokado

:

*AVOKADO*

 

Avokado enerji değeri yüksek bir meyve olduğundan özellikle kahvaltıda tüketmek için idealdir.

Protein, lif, doymamış yağlar, oleik asit açısından zengindir. Ayrıca lutein, B6, C, E ve K vitamini, potasyum, folik asit ve bakır da bulundurur. 

Sert avokadolar oda sıcaklığında bir kaç gün bekleyip yumuşadıktan sonra tüketilmeli.

Yumuşamış avokadoları uzunlamasına kestiğinizde çekirdeğinden kolayca ayırıp kabuğundan ayırmak için içini bir kaşıkla boşaltabilirsiniz. 

Hızlıca yemeye hazır hale getirmek için ise avokadoyu elma veya muz ile birlikte kese kağıdının içine koyabilirsiniz. 

 

Olgunlaşmış avokado için; olgunlaşan avokadolar mutlaka buzdolabında saklanmalıdır ve saklama süresi en fazla 2-3 gündür. Avokado meyvesi fazla soğuğu sevmez, buzluk ve derin dondurucuda saklamamalısınız. Bu durumda meyvenin içinde ve dışında kararmalar olabilir.

Kesilmiş avokado için; olgun avokado meyvesini kestikten sonra hemen tüketmeyecekseniz, üzerine limon suyu sıkıp, şeffaf streç film ile kapatabilirsiniz. Eğer olgunlaşmadan kestiyseniz ve ham halinde ise meyveyi birbiri ile birleştirip açıkta kalan yerine limon suyu sıkıp, şeffaf streç film ile buzdolabında bir kaç gün olgunlaşmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

Avokado hasadı Eylül ayından itibaren başlar ve Haziran ayına kadar sürer.

 

Sandviçlerinizde ve dürümlerinizde yağ veya mayonez yerine ezilmiş avokado veya kolayca hazırlanabilen, Meksika mutfağının en önemli soslarından leziz Guacamole sosu halinde kullanabilirsiniz. 

 

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.